Üniversite Ara

   Yurtdışında Burs Bulmak

   Kanada Öğrenci Vizesi 

   Gerekli Belgeler
   1.   En az 6 ay geçerli pasaport;  takip edeceğiniz program 6 aydan daha uzunsa pasaportunuzun süresi en az kurs bitimine kadar geçerli olmalıdır. ( yeni pasaport başvuruları 4 adet  fotoğraf ve nüfus cüzdanınızın aslı ile birlikte ikamet ettiğiniz ilçe emniyet müdürlüğüne yapılabilir. Pasaport başvuruları ile ilgili detaylı bilgi için http://www.iem.gov.tr/pasaport/index.asp adresini inceleyebilirsiniz)
   2.   Varsa eski pasaportlarınız
   3.   Eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu
   4.   4  adet yakın zamanda çekilmiş vesikalık fotoğraf
   5.   Vize başvuru ücreti ( kısa dönemli programlar için 75 CAD; 6 ay ve üzerindeki öğrenci vizesi başvuruları için 125 CAD olup herhangi bir Dışbank şubesine ödenerek dekontu belgeler içine eklenir)
   6.   Eğitim alacağınız kuruluştan kabul mektubu( acceptance letter) ; kabul mektubunuzda programın haftalık ders saati, başlangıç ve bitiş tarihleri, konaklama bilgileri, okul + konaklama ücreti ile ilgili bilgiler yer almalıdır.
   7.   En son okuduğunuz okula ait mezuniyet belgesi / diplomanız ( halen öğrenci olanlar için yeni tarihli öğrenci belgesi)
   8.    Varsa devam ettiğiniz özel ingilizce kursları, alış olduğunuz İngilizce hazırlık eğitimi bilgileri
   9.    Erkek öğrenciler için askerlik terhis / tecil belgesi
   10.  Sabıka kaydı
   11.  Evliyseniz evlenme cüzdanı
   12.  Yurtdışındaki eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabileceğinizi gösteren dökümanlar; size ve/veya ailenize ait banka hesap cüzdanı fotokopileri; ailenizde çalışan kişilere ait maaş bordroları ( eğer aileniz kendi işini yürütmekte is e iş yeri ile ilgili vergi levhası, faaliyet belgesi, kuruluş gazetesi ve imza sirküleri fotokopileri gerekir) , varsa gayrimenkullere ait tapular, araba ruhsatı ve varsa kira gelirini gösteren belgeler..
   13. Çalışanlar için; eğitim süreleri boyunca işyerlerinden izinli olacaklarını belirten yazı ile beraber maaş bordroları, çalışılan firma ile ilgili vergi levhası, faaliyet belgesi, kuruluş gazetesi ve imza sirküleri fotokopileri
   Kanada vize başvuruları Ankara’da bulunan Kanada Büyükelçiliğine yapılmaktadır. Şahsen görüşme vize görevlileri tarafından özellikle belirtilmediği takdirde gerekmez. 6 aya kadar sürecek dil eğitimi programları için turist vizesi ile eğitim alınabilir. Turist viesi başvuruları öğrenci vizesi başvurularına göre daha çabuk sonuçlanmaktadır. 6 ay ve üzerinde bir program için kayıt olduğunuzda öğrenci vizesi başvurusu yapmak gerekir. Öğrenci vizesi başvurularında vize verilmesi uygun bulunan adaylardan sağlık muayenesi istenir ve sağlık muayenesi sonuçları Fransa’da değerlendirilir. Bu nedenle öğrenci vizeninin sonuçlanması minimum 3 hafta sürecektir.

   Avustralya Öğrenci Vizesi

   • IELTS puanı (ELICOS öğrencileri hariç)
   • *Varsa evlenme cüzdanı
   • *Vukuatlı Nüfus kütük kaydı örneği (eşi ve çocuklarının görülebilmesi gerekir)
   • *Sabıka kaydı (başvuruya dahil edilen 16 yaşından büyük herkes için)
   • *Nüfus cüzdanı (başvuruya dahil herkes için)
   • 4 adet vesikalık yeni çekilmiş renkli resim (başvuruya dahil edilen herkes için)
   • *Askerlik terhis\ tecil belgesi
   • *Daha önce evlenme\ boşanma durumu oldu ise mahkeme kararı,varsa çocukların velayeti
   • *Çalışıyorsanız, iş yerinizden mektup
   • *Maddi durumunuzu gösteren belgeler (bank cüzdanı, tapu, maaş bordosu, masraflarınızın karşılanacağına dair garanti mektupları). Lütfen dikkat:İstenilen finanssal belgeler öğrenci vize türüne göre değişiklik gösterebilir.
   • *Diploma (Lisans\ yüksek lisans\ doktora) veya ustalık\usta öğretici belgesi
   • *Not bildirgesi
   • *Varsa oda \meslek kuruluşu üye kaydı
   • *Referans mektupları
   • Öğrenim görmeyi planladığınız Avustralya’daki kurumdan öğrenci olarak kabul edildiğinizi belirten ön kabul yazısı

   * ile işaretli belgelerin asıllarını fotokopileriyle birlikte ve yeminli tercüman tarafından İngilizce’ye  tercüme edilmiş olarak getiriniz.
   Başvuru ücreti 400 Avustralya Doları karşılığı Türk lirasıdır(yalnızca Türk lirası olarak tahsil edilir)

   DEVAMI İÇİN BİR SONRAKİ SAYFA:

   This div height required for enabling the sticky sidebar
   Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :