Üniversite Ara

   EXECUTIVE MBA

   Executive MBA Nedir?

   Executive MBA, iş hayatında yöneticilik tecrübesi olanlara yönelik MBA programlarıdır. Executive MBA öğrencileri, profesyonel iş deneyimine sahip kişilerden oluşmakta ve çok yoğun bir program takip edilmektedir.  Belli bir sene yöneticilik deneyimine sahip olmayanlar bu programa kabul edilmezler. Öğrenciler çalışanlardan oluştuğu için bu program genelde akşamları, hafta sonları veya online olarak verilmektedir.  Katılımcılar genelde çalıştıkları şirketlerin özel sorunları ve problemleri üzerine proje çalışması yürütürler. Executive MBA programları daha çok pratik ve uygulamaya yöneliktir.

   Hangi Okullarda Var?

   Diğer Executive MBA Programları için:EXECUTIVE MBA Rehberi

   Tezli mi Tezsiz midir?

   Executive MBA tezsiz bir yüksek lisans programıdır.

   İngilizce Şartı Var mı?

   Evet. Bu programın kabul kriterleri arasında uzun yıllar yöneticilik ve benzeri pozisyonlarda iş tecrübesi istenmektedir. Dil şartı da programın başlıca gerekliliklerindendir.

   ALES Gerekli mi?

   Hayır. Tezsiz bir program olduğu için ALES şartı yoktur.

   Executive MBA Ücretleri

   Executive MBA programı fiyatı en yüksek olan yüksek lisans programıdır diyebiliriz. Güncel fiyat bilgileri için MBA Rehberi sayfamızı ziyaret edin.

   Ne Kadar Çalışmış Olmak Gerekiyor?

   Bazı üniversiteler 2 yıl iş tecrübesini kabul ederken bazı üniversiteler başvuru koşullarında en az 7 yıl iş tecrübesi istiyorlar.

   Bkz: EXECUTIVE MBA Rehberi

   Yaş Sınırı Var mı?

   Yüksek lisans eğitimi için yaş sınır yoktur. Minimum iş tecrübesi şartlarını sağlamak koşuluyla istediğiniz yaşta başvurabilirsiniz.

   Eğitim Süresi Ne Kadardır?

   Eğitim süresi üniversiteye göre 2 yarıyıl ile 4 yarıyıl arasında değişmektedir. Daha fazla bilgi için Executive MBA Rehberi sayfamızı inceleyin.

   Derse Devam Zorunluluğu Var mı?

   Uzaktan eğitim olmayan tüm yüksek lisans programlarında olduğu gibi Executive MBA programlarında da derse devam zorunluluğu vardır. Çalışanlara yönelik bir program olduğu için ders saatleri iş hayatına engel oluşturmayacak şekilde düzenlenmektedir.

   www.yukseklisans.com.tr | MBA, e-MBA, Executive MBA

   This div height required for enabling the sticky sidebar
   Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :