FULBRIGHT BURSU

FulbrightTurkeyLogo

  • Fulbright Bursu Nedir?: Fulbright yüksek lisans bursunu kazanan öğrencilere kabul aldıkları okulun eğitim süresine göre 1 ya da 2 yıl boyunca yıllık (okul ücreti ve geçim masrafları dahil) 35,000 Amerikan Doları’na kadar maddi destek ile gidiş-dönüş uçak bileti ve sağlık sigortası sağlanır. Verilen burs karşılıksızdır.
  • Öğrenciler, Fulbright bursuna başvurdukları yıldan bir sonraki yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitimlerine başlamak durumundadırlar.
  • Öğrencilerin ABD’deki üniversitelere başvuru ve yerleştirme işlemleri, Amerika’da bulunan Institute of International Education (IIE) tarafından yapılmaktadır. Aynı zamanda, Fulbright bursu almaya hak kazanan öğrenciler bireysel başvuru da yapabilirler. Öğrenciler, okullara başvuru ve yerleştirme sürecinde ABD’de bir başka akademik programa katılamazlar.
  • Fulbright bursiyerleri, pasaport ve vize işlemlerinden şahsen sorumludurlar.
  • Bursun karşılığında zorunlu hizmet yoktur; ancak öğrencinin, ABD’deki öğrenimini tamamladıktan sonra, ABD J-1 Vizesi kuralı gereği, Türkiye’ye dönme zorunluluğu vardır.

Başvuru Koşulları (Fulbright Bursu Nasıl Alınır?)

Nasıl Başvurabilirsiniz

Başvuru Sonrası Süreç (Kazananlar)

DEVAMI İÇİN BİR SONRAKİ SAYFA:

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :