Üniversite Ara

   TEZLİ YÜKSEK LİSANS

   Tezli ve tezsiz yüksek lisans arasındaki temel fark adından da anlaşılacağı gibi “tez” dir. Birinde eğitimin tamamlanması için tez hazırlanması gerekirken diğerinde tez dönemi yoktur ve dersler tamamlandıktan sonra yüksek lisans eğitimi de tamamlanmış olur. Akademik kariyeri tercih edenler genellikle tezli yüksek lisans yapmayı tercih ederler.

   Tezli Yüksek Lisans Ücretleri (Katkı Payı)

   Lisansüstü eğitim için normal öğretim süreleri içinde ve 1.öğretim kapsamında harç ücretleri kaldırılmıştır. Belirlenen program süreleri sonunda mezun olamayan öğrencilerden belirtilen tutarlar kadar öğrenci katkı payı ve öğrenim ücreti alınacaktır.  İkinci öğretim öğrencileri için katkı payları alınmaya devam edecektir.

   Tezli Yüksek Lisans Uzaktan Eğitim

   Uzaktan tezli yüksek lisans eğitimi denilince akla ilk gelen program MBA yüksek lisans programıdır. Tezli programlarda henüz tüm alanlarda uzaktan yüksek lisans eğitimi verilmemektedir. Ancak özellikle tezsiz işletme, pazarlama gibi sosyal bilimler enstitüleri programlarında uzaktan yüksek lisans eğitimi uygulanmaktadır. Detaylarla ilgili Uzaktan Eğitim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

   bkz: Uzaktan Yüksek Lisans Eğitimi

   KATKI PAYI İle İlgili Resmi Gazetede Yayınlanmış Bakanlar Kurulu Kararını Görmek İçin Tıklayın…

    

   This div height required for enabling the sticky sidebar
   Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :