Üniversite Ara

   TOEFL

   TOEFL Sonucumu Ne Zaman Öğrenebilirim? Resmi Sınav Sonuçlarından Ekstra Ücret Ödemeden Kaç Adet Elde Edebilirim?

   Kompozisyonunuzu bilgisayarda yazmış iseniz, sonuçlarınız en geç iki hafta içerinde Princeton, New Jersey’den size ulaştırılacaktır.

   Kompozisyonu el yazısı ile yazısı ile yazmış iseniz en fazla 4 hafta içerisinde sonuçlarınız size ulaştırılacaktır.

   TOEFL testi için ödemiş olduğunuz ücret ile sadece bir kopya sınav sonucu size gönderilir. 4 kopya ise sizin sınav öncesi seçmiş olduğunuz üniversite veya kuruma gönderilir.

   Sınavda Almış Olduğum Puan Ne Kadar Süre İçin TOEFL Merkezinde Tutulur?

   TOEFL Merkezi sınav sonuçlarını en fazla iki yıl dosyalarda tutar. Bu süreden sonra resmi sonuç verilmez. Bu nedenle ekstra ücret ödeyerek birkaç kopya almanız tavsiye edilir. Aksi takdirde iki yılın sonunda yeniden sınava girmek zorunda kalabilirsiniz.

   TOEFL SINAV TARİHLERİ|TOEFL SINAV MERKEZLERİ |

   Bilgisayarda Testi Tamamladıktan Sonra Sınav Sonucumu Görebilir miyim? Eğer İyi Bir Puan Alamamış İsem Testi İptal Edebilir miyim?

   Test bitiminde ekranda, resmi olmayan Structure/Writing bölümünün sonuçlarını görebilirsiniz. Ancak kompozisyonunuzun sonucu size daha sonra bildirilecektir.

   Sınavdan istediğiniz puanı alamamış iseniz testi iptal ettirebilirsiniz. Ancak herhangi bir ücret iadesi talep edemezsiniz.

   TOEFL’a Nasıl Hazırlanabilirim?

   Teste girmek için bilgisayar bilmeniz şart değildir. Ancak teste çok iyi hazırlanmanız gerekir. TOEFL sınavına hazırlık materyallerini official products bölümünden elde edebilirsiniz.

   TOEFL Sampler bir CD-ROM ‘dur. Bu CD ile TOEFL sınavına hazırlık yapabilirsiniz. Gerçek sınavda bu tarz bir CD ile karşılaşacaksınız.

   POWERPREP, Bu programda TOEFL testinde karşılaşacağınız sorulara benzer soruları yanıtlama şansınız olacaktır. Ayrıca iki adet örnek TOEFL testine girebileceksiniz.

   Tutorials and practice exercises bölümünde ise TOEFL sınavı hakkında “tutorial” ve örnek soruları görebilirsiniz.

   TOEFL hazırlık CD ve kitapçıklarını TOEFL representative offices veya educational advising centers elde edilebilir. Türkiye’de ise Fulbright ofislerinden elde edilebilir.

   TOEFL Sınav Ücreti Ne Kadardır?

   Sınav ücreti Internet Based Test 150 $, Paper Based Test 185 $ olup sınava kayıtlar internet üzerinden http://www.toefl.org‘ta yapılmaktadır.

   TOEFL Sınav Sonuçlarının Açıklanması

   DEVAMI İÇİN BİR SONRAKİ SAYFA:

   This div height required for enabling the sticky sidebar
   Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :