Üniversite Ara

   TOEFL

   Writing yanıtları nasıl puanlanır?

   • Writing yanıtları bir bütün olarak 0-5 arasında bir ölçeğe göre puanlanır. İki görevin ortalama puanı, 0 ila 30 arasında ölçeklenen bir puana dönüştürülür.
   • Bir uzmanlık konusu hakkında kapsamlı bir kompozisyon yazmanız beklenmez, yanıtınız ilk taslak olarak kabul edilir. Bazı hatalar içeren bir kompozisyonla yüksek bir puan alabilirsiniz.
   • Yanıtların nasıl değerlendirildiğini anlamak için Writing Scoring Guides (PDF)belgesine bakın ve örnek yanıtları (İngilizce içerik) okuyun.

   toefl-ielts-denklik

   TOEFL Sınavında Tüm Sorular Çoktan Seçmeli midir?

   Sınavda soruların çoğunluğu çoktan seçmelidir. Ancak, son zamanlardaki testlerde az da olsa, açık sorular, birkaç cevap verilebilecek sorular, kelime veya cümle eşlemesi ve kısa yazımlı sorular sorulmaktadır. Ancak bu soruların sayısı çoktan seçmeli sorulara göre  çok azdır. TOEFL Sınavı Soruları genel olarak çoktan seçmeli sorulardan oluşur diyebiliriz.

   TOEFL Resmi Sitesinde Yer Alan Sınav Örneğine Buradan Ulaşabilirsiniz: Gelen Sayfada Accept Terms and Conditions ifadesine tıklayarak örnek sınavı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

   TOEFL SINAV TARİHLERİ|TOEFL SINAV MERKEZLERİ |

   TOEFL Sınavda Kullanılan Araç Çubuğu

   Sınavın her bir bölümündeki araç çubuğu teste girenlerin, test boyunca kolaylıkla ilerlemelerine imkan sağlamak içindir. Aşağıdakiler, yeni testin “Dinleme” ve “Konuşma” bölümlerinden sınav araçlarının örnekleridir. Bu bölüm her zaman araç çubuğunun sol üst köşesinde yer alır. Araç çubuğu “Dinleme” bölümünde bu şekilde gözükür.

   Sınava girenler yanıtladıkları soruları ve bölümde ne kadar zamanları kaldığını buradan takip edebilirler.

   • Zamanı Sakla’ya tıklayarak bu saati saklamak mümkündür.
   • Ses, sınava girenlere dinlediklerinin sesini ayarlama imkanı verir.
   • Yardım, sınava girenlerin ilgili yardımı almalarını sağlar. Sınavı çözenler yardım özelliğini kullandığında, saat durmaz. Yani yardım aldığınız süre de sınav için kullanabileceğiniz süreye dahildir.
   • Sonraki, testi çözenlerin bir sonraki soruya geçmelerine imkan sağlar. Sınava girenler Sonraki’ne tıkladığında, Tamam’a tıklayarak cevaplarını onaylayabilirler.  Dinleme bölümünde, teste girenler Tamam’a tıkladıklarında soruyu bir kez daha göremezler.  Dikkatli olun!

   Okuma bölümündeki araç çubuğunun kendine özgü bazı özellikleri vardır. Sınava girenler soruları yanıtlarken verilen okuma parçasının tamamını görebilirler. Bazı soruları cevaplarken, okuma parçasının tamamını görebilmek için Metni Göster’in tıklanması gerekir. Gözat’a tıklayarak tüm cevaplar görülebilir. Bu, herhangi bir başka soruya geri dönülmesine ve yanıtların değiştirilebilmesine olanak sağlar. Aynı zamanda hangi soruların atlandığı ve cevaplandırmaları gerektiğinin görülmesini sağlar.

   Okuma bölümünden teste girenler, Geri’ye tıklayarak istedikleri zaman bir önceki soruya dönebilirler.

   TOEFL TÜRKİYE SINAV ÜCRETLERİ

   TOEFL SONUÇ ÖRNEĞİ İÇİN TIKLAYIN

   TOEFL Testine Nerede Girebiliriz?

   DEVAMI İÇİN BİR SONRAKİ SAYFA:

   This div height required for enabling the sticky sidebar
   Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :