Üniversite Ara

   TOEFL

   TOEFL LISTENING

   Listening bölümünde, konuşma şeklinin doğal olduğu akademik konuşmalar ve uzun diyaloglar ile ilgili sorular bulunur. Tüm sınav boyunca sesli materyallerle ilgili not alabilirsiniz. Listening bölümü şunlardan oluşur:

   • Her biri üç-beş dakika uzunluğunda olan dört-altı konuşma, her konuşma için altı soru, 60-90 dakika
   • Her biri üç dakika uzunluğunda olan iki-üç diyalog, her diyalog için beş soru, 60-90 dakika

   TOEFL örnek sorular (İngilizce içerik) bölümüne bakın.

   TOEFL SPEAKING

   • Speaking bölümü yaklaşık 20 dakika uzunluğundadır ve altı soru içerir.
    • İlk iki soruya “bağımsız Speaking görevleri” adı verilir, çünkü yanıtlarken tamamen kendi fikirlerinizi, düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi yansıtmanız istenir.
    • Kalan dört soruya “bütünleşik Speaking görevleri” adı verilir; çünkü tıpkı bir sınıfın içinde veya dışında yapacağınız gibi İngilizce dil becerilerinizi (dinleme ve konuşma veya dinleme, okuma ve konuşma) birleştirmenizi gerektirir.

    Kulaklığınızdaki mikrofona konuşursunuz ve yanıtlarınız kaydedilip ETS Scoring Network alanına gönderilir ve burada onaylı kişiler tarafından puanlanır.

    TOEFL örnek sorular ve yanıtlar (İngilizce içerik) bölümüne bakın.

    Speaking yanıtlarım nasıl puanlanıyor?

    • Kaydedilen yanıtlarınız ETS Scoring Network alanına gönderilir, burada üç-altı onaylı kişi 0 ila 4 arasında değişen bir ölçekle bunları bir bütün olarak puanlar. Altı görevin ortalama puanı, 0 ila 30 arasında ölçeklenen bir puana dönüştürülür.
    • Puanlayıcılar, yanıtlarınızın mükemmel olmasını beklemez ve yüksek puanlı yanıtlarda bile bazı hatalar olabilir. Telaffuzunuzun ana dili İngilizce olan bir kişi gibi olmak zorunda değildir. Puanlayıcılar, iletişiminizin etkinliğini ve size verilen görevleri gerçekleştirme yeteneğinizi ölçer.
    • Yanıtların nasıl değerlendirildiğini anlamak için Speaking scoring guides (İngilizce içerik) (PDF) belgesine bakın ve örnek yanıtları (İngilizce içerik)dinleyin.

   TOEFL WRITING

   Writing bölümünün toplam süresi 50 dakikadır. İki yazma görevine yanıt yazmanız istenir: bütünleşik Writing görevi ve bağımsız Writing görevi.

   • Bütünleşik Writing görevi (20 dakika) – kısa bir parçayı okuyun ve kısa bir konuşmayı dinleyin. Ardından okuduğunuza ve dinlediğinize yanıt olarak yazı yazın.
   • Bağımsız Görev (30 dakika) – bir Writing konusuna yanıt olarak kompozisyon yazın.

   Konu listesini görmek için

   The Official Guide to the TOEFL®

   test kitabını edinin. Kılavuzu satın almak için ETS store (İngilizce içerik) alanına gidin.

   Yanıtlarınızı bilgisayar klavyesinde yazarsınız ve ardından yanıtlarınız ETS Scoring Network alanına gönderilir. TOEFL örnek sorular ve yanıtlar (İngilizce içerik) bölümüne bakın.

   Writing yanıtları nasıl puanlanır?

   DEVAMI İÇİN BİR SONRAKİ SAYFA:

   This div height required for enabling the sticky sidebar
   Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :