e-MBA

e-MBA Nedir?

Öncelikle e-MBA konusunda en sık sorulan sorulardan biri olan e-MBA Nedir sorusuyla başlayalım. e-MBA uzaktan eğitim şeklinde yapılan MBA yüksek lisans programıdır. Uzaktan MBA de denilmektedir. Ülkemizde bir çok vakıf üniversitesi ve bazı devlet üniversiteleri özellikle çalışma hayatında bulunanlara kolaylık sağlamak amacıyla e-MBA programları başlatmış bulunmaktalar. e-MBA programında dersler internet üzerinden verilmektedir. Eğitim süresi 3 yarıyıldır.  Altı yarıyıla kadar uzayabilir. e-MBA eğitiminizi iş hayatınıza devam ederken sürdürebilirsiniz. Okula gitme ve belli saatlerde ders takip etme zorunluluğunuz olmadığından sizin için en uygun olan gün ve saatlerde derslerinizi alabilirsiniz. Teknolojinin bütün araçlarını kullanarak hazırlanan eğitimler bazen ses, bazen video, bazen de yazı formatında size sunulur. Dilerseniz canlı olarak video izleyebilir, hocalarınıza bilgisayarınızın başından soru yöneltebilir ve cevap alabilirsiniz. (Sanal Sınıf Uygulamaları)

uzaktan-egitim

Sanal Sınıf Uygulaması: Öğrencilerin, daha önceden belirlenmiş günlerde, dersin öğretim görevlisi ile internet üzerinden gerçek zamanlı olarak ders yapması anlamına gelen bu uygulama, sınıf içinde sinerji yaratır. Öğrenci anlamadığı konularda hocasına soru sorabildiği gibi örnek vakalar tartışılabilir, ekran üzerinde problemler çözülebilir. e-MBA Programı sonunda YÖK tarafından onaylı MBA diploması alırsınız. Dersler: Çağdaş Yönetim Teknikleri, Pazarlama Yönetimi, Araştırma Yöntemleri, Yönetim Ekonomisi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Muhasebe ve Finans, Üretim ve Süreç Yönetimi, Stratejik Yönetim

e-MBA PROGRAMI OLAN ÜNİVERSİTELER

(2015-2016) (2016 Başvuru Tarihleri ve 2015-2016 Okul Ücretleri İçin Linkleri Tıklayın)

e-MBA PROGRAMLARI (Tezsiz Yüksek Lisans)

e-MBA Eğitimi Veren Üniversiteler

Ücretler, Başvuru Tarihleri ve diğer bilgiler için üniversite adlarını tıklayınız

e-MBA yüksek lisans eğitiminin konu alındığı  bu yazıda aradığınız soruların cevaplarını bulamadıysanız aşağıdaki form aracılığı ile diğer yukseklisans.com.tr ziyaretçileri ile ve site editörleri ile iletişim kurup e-MBA ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

e-MBA HAKKINDA BİR YORUM

  1. zeynep s. dedi ki:

    e-MBA programından okurken mba geçiş yapılabiliyormu. yada yurtdışındaki bir üniveristeye geçebilirmiyim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir