Executive MBA

Executive MBA Nedir?:

Executive MBA, iş hayatında yöneticilik tecrübesi olanlara yönelik MBA programlarıdır. Executive MBA öğrencileri, profesyonel iş deneyimine sahip kişilerden oluşmakta ve çok yoğun bir program takip edilmektedir.  Belli bir sene yöneticilik deneyimine sahip olmayanlar bu programa kabul edilmezler. Öğrenciler çalışanlardan oluştuğu için bu program genelde akşamları, hafta sonları veya online olarak verilmektedir.  Katılımcılar genelde çalıştıkları şirketlerin özel sorunları ve problemleri üzerine proje çalışması yürütürler. Executive MBA programları daha çok pratik ve uygulamaya yöneliktir.

executive-mba

Program 3 yarıyılda tamamlanır en çok 6 yarıyıla uzayabilir. Program bazı temel dersler ve dönem projesinden oluşmaktadır.

Executive MBA başvurusu için ALESYabancı Dil Yeterlik Belgesi gibi belgelerin yanında okul tarafından talep edilen belli bir profesyonel iş deneyimi ve iş dünyasından referans mektupları istenmektedir.

Hangi bölümden mezun olursanız olun Executive MBA programlarına başvurabilir ve kabul alabilirsiniz.

Executive MBA programında derslere devam zorunluluğu vardır. Dersler mesai saatleri dışında (hafta içi akşamları ya da hafta sonları) yürütülmektedir.

Üniversiteden yeni mezun olanlar profesyonel iş deneyimleri olmadığı için bu programa başvuru yapamazlar. (Profesyonel iş deneyimi olarak adayın mezuniyet tarihinden sonra yaptığı çalışmalar kabul edilmektedir.)

Executive MBA ücretleri diğer MBA ücretlerine göre daha yüksektir. Güncel ücret bilgileri için üniversitelerin sitelerinden ya da öğrenci işlerinden bilgi alınması gerekmektedir.

Executive MBA Ücretleri:

Executive MBA programlarının konu alındığı bu yazıda aradığınız soruların cevaplarını bulamadıysanız aşağıdaki form aracılığı ile diğer yukseklisans.com.tr ziyaretçileri ile ve site editörleri ile iletişim kurup executive mba yüksek lisans eğitimi ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

www.yukseklisans.com.tr | MBA, e-MBA, Executive MBA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir