Üniversite Ara

   FULBRIGHT BURSU

   FULBRIGHT DOKTORA BURSU (2015-2016)

   • Doktora bursunu almaya hak kazanan öğrencilere 2 yıl boyunca yıllık (okul ücreti ve geçim masrafları dahil) 35,000 Amerikan Doları’na kadar maddi destek ile gidiş-dönüş uçak bileti ve sağlık sigortası sağlanır. Verilen burs karşılıksızdır.
   • Doktora programının ikinci yılından sonra Fulbright bursu sonlanacağı için bursiyerler gerekli maddi desteği farklı kaynaklarla (aile, okul, asistanlık vb.) sağlamak  zorundadırlar.
   • Öğrenciler başvurdukları yıldan bir sonraki yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitimlerine başlamak durumundadır.  Burs öğrencinin seçildiği akademik yıl için geçerli olup başka akademik yıla ertelenmesi ya da öğrencilerin programlarına erken başlamaları mümkün değildir.
   • Öğrencilerin ABD’deki üniversitelere başvuru ve yerleştirme işlemleri, Amerika’da bulunan Institute of International Education (IIE) tarafından yapılmaktadır. Aynı zamanda bursu almaya hak kazanan öğrenciler bireysel başvuru da yapabilirler. Öğrenciler okullara başvuru ve yerleştirme sürecinde ABD’de bir başka akademik programa katılamazlar.
   • Fulbright bursiyerleri, pasaport ve vize işlemlerinden şahsen sorumludurlar.
   • Bursun karşılığında zorunlu hizmet yoktur; ancak öğrencinin ABD’deki öğrenimini tamamladıktan sonra, ABD J-1 Vizesi kuralı gereği, Türkiye’ye dönmesi zorunluluğu vardır.

   This div height required for enabling the sticky sidebar
   Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :