Üniversite Ara

   MBA NEDİR?

   MBA, iş çevrelerinde özellikle büyük firmalar tarafından kabul görmüş bir eğitim derecesi olduğu için, bu eğitimi almış olmanız görüştüğünüz firmalar üzerinde olumlu bir etki bırakmanız anlamına da geliyor. Ayrıca iş koşullarınız, alacağınız ücret ve iş yerindeki konumunuz da bu yaklaşımdan olumlu yönde etkileniyor.

   MBA Süresi Ne Kadar?

   Derslerin tamamlanması için tanınan süre tezsiz program için en çok 6 ve tezli program için en çok 4 yarıyıldır. Tezli programda tez süresi en çok 4 yarıyıldır. 

   Mezuniyet Ortalamam (AGNO) Kaç Olmalı?

   Üniversiteler genel olarak yüksek lisans programları için 2.5/4 mezuniyet ortalaması istemekteler. Bazı üniversiteler daha düşük mezuniyet ortalaması ile de kabul ederlerken bazı üniversitelerse daha yüksek not ortalaması istemekteler.  MBA Programları için üniversitelerin biraz daha esnek olduklarını belirtebiliriz. Başvurmak istediğiniz üniversite ve MBA türünü belirledikten sonra ilgili enstitülerden detaylı bilgi almanız gerekmektedir.

   MBA Programları için www.yukseklisans.com.tr  program arama bölümünden “İşletme”, “İşletme Yönetimi” ve “MBA” yüksek lisans programlarını aratabilirsiniz.

   www.yukseklisans.com.tr | MBA, e-MBA, Executive MBA 2020

   MBA Eğitim Dili

   MBA programlarının eğitim dili Türkçe veya yabancı dilde olabilir. Bazı üniversitelerde hem Türkçe hem de yabancı dilde MBA Programı bulunurken bazı üniversitelerde sadece Türkçe ya da sadece yabancı dilde MBA Programı bulunmaktadır.

   Kendimi Geliştirmek İçin Özel Öğrenci Olarak MBA Derslerine Katılabilir miyim?

   Bazı üniversitelerde dışarıdan özel öğrenci olarak MBA Dersleri almak mümkündür ve eğer daha sonra geçerlilik süresi içinde MBA programına kabul edilirseniz özel öğrenciliğiniz döneminde aldığınız derslerden başarılı sayılırsınız.

   MBA PROGRAMLARI

   MBA ÜCRETLERİ

   e-MBA

   EXECUTIVE MBA

   YURTDIŞINDA MBA

   www.yukseklisans.com.tr | MBA

   MBA nedir ve MBA Programları ile ilgili farklı sorularınız için aşağıdaki form aracılığı ile diğer ziyaretçilerle ve yukseklisans.com.tr editörleri ile iletişim kurabilirsiniz.

   This div height required for enabling the sticky sidebar
   Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :