İstanbul Arel Üniversitesi Yüksek Lisans

arel-ust

İstanbul Arel Üniversitesi olarak sosyal bilimler alanında bilimsel araştırma ve analitik düşünme yetenek ve becerisine sahip, teknolojik, sosyal ve kültürel değişimleri anlayıp yorumlayabilen ve karşılaşılan sorunlara çözüm üretebilecek nitelikte öğretim elemanları yetiştirerek bilimsel gelişmeye katkı sağlamak ve iş hayatının çeşitli alanlarında yetenekli insan gücüne katkıda bulunmak en temel farkımızdır.

İstanbul Arel Üniversitesi enstitü ön kayıtlar ve kesin kayıtlar güz dönemi için Haziran ayından Ekim ayına kadar alınmaktadır. Bahar dönemi kayıt tarihleri YÖK onayına istinaden web sayfamızdan ilan edilmektedir.

arel-basvuru

Yüksek Lisans ve Doktora programları için üniversitemiz web sitesinde (www.arel.edu.tr) bulunan Sosyal Bilimler Enstitüsü sayfasındaki online başvuru formunu eksiksiz olarak doldurduktan sonra incelemelerin yapılabilmesi için evraklarınızı ilgili enstitüye ulaştırmanız gerekmektedir.

Öğrencilerimiz başvurmuş oldukları alanlarda anabilim dalı başkanlıkları tarafından ALES ve yabancı dil belgeleri ile mülakat not ortalamalarına bakılarak başvuruları değerlendirilir.

İstanbul Arel Üniversitesi’nde yılda ortalama 1200-1300 öğrenci yüksek lisans yapıyor. İşletme Yönetimi, Yönetim Organizasyon ve Muhasebe Finansman alanlarını tercih eden öğrencilerimiz oldukça fazla.

Öğrenciler seçtikleri programların uygulama hayatındaki işbirliği, görev yapan öğretim üyelerinin yeterliliği ve kalitesi ile mezun olduktan sonra bölümün gelecekte kendilerine sağlayacağı artıları göz önünde bulundurmalılar.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :