Üniversite Ara

   ALES – Genel Bilgiler

   Yeni sınav sistemine göre testlerin değerlendirmesi aşağıdaki gibidir:

   ALES geçmiş dönem sınav soruları ve cevapları

   Sınava Girerken Yanımda Neler Bulunması Gerekir?

   a) ALES Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi: Belgede, adayın kimlik bilgileri, fotoğrafı ile sınava gireceği merkez, sınav tarihi ve saati, sınava girilecek bina ve salon yazılı olacaktır.

   b) Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgesi: Sınava girebilmek için Sınava Giriş ve Kimlik Belgesinden başka, adayın kimliğini gösteren fotoğraflı ve soğuk damga ile onaylı bir belge (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) gerekmektedir.

   ALES Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi ve özel kimlik belgesini yanında bulundurmayan bir aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır. Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından, adayların sınav binalarına bu belgeler dışında
   herhangi bir eşya, araç gereç getirmemeleri gerekmektedir. Adayların sınav binasına cep telefonuyla girmeleri kesinlikle yasaktır.

   Sınava girerken yukarıda sözü edilen belgelerin yanı sıra sınavda kullanacakları kalem,kalemtıraş silgi ve peçete ÖSYM tarafından adaylar sınav salonlarında verilecektir.

   ALES Sonucu Nasıl Bildiriliyor?

   DEVAMI İÇİN BİR SONRAKİ SAYFA:

   This div height required for enabling the sticky sidebar
   Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :