Sabancı Üniversitesi MBA Yüksek Lisans Programı

SABANCI MBA

Başvuru şartları: Yüksek TOEFL ve GMAT sonuçları ve yüksek bir lisans ortalaması isteniyor. Executive MBA için yönetici pozisyonunda en az beş yıl çalışmış olma şartı var.
Eğitim ücreti: 39.000 TL (MBA),  45.000 TL (Executive MBA)
Executive MBA: http://www.sabanciuniv.edu/ybf/eng/?PrgEmba/Welcome.php
Web: www.sabanciuniv.edu/mba
E – posta: mba@sabanciuniv.edu
Telefon: (0 216) 483 96 57

Sakarya Üniversitesi MBA Yüksek Lisans Programı

SAKARYA MBA

Başvuru şartları: 4 yıllık lisans mezunu olmak. ALES Sınavı’ndan (sözel, sayısal veya eşit ağırlık puanlarından herhangi birinden) en az 55 puan almak

Eğitim ücreti: 3 dönem için toplam program ücreti 4.500 TL (KDV Dahil)
Tezsiz MBA: http://www.sbe.sakarya.edu.tr/Web/sbe.html

e-MBA: http://www.embaport.sakarya.edu.tr/

E-posta: emba@sakarya.edu.tr
Telefon: (0 264) 295 55 44 – (0 264) 295 55 45

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi MBA

TOBB MBA, ETU MBA

Başvuru şartları: İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Mühendislik veya ilgili herhangi bir alandan lisans diplomasına sahip olmak, ALES sınavından burssuz programa başvuranlar için en az 55 (ya da son iki yıl içinde 45 LES) Eşit Ağırlık; burslu programa başvuranlar için en az 85 ALES (ya da son iki yıl içinde 65 LES) Eşit Ağırlık puanı almış olmak, ÜDS, KPDS ya da TOBB ETÜ tarafından yapılacak yabancı dil sınavından 100 tam puan üzerinden burssuz (burslu) programa başvuranlar için en az 50 (75) puan veya uluslararası geçerliliği olan TOEFL ve IELTS gibi sınavlardan, bunlara eşdeğer puan almış olmak.
Eğitim ücreti: 13.500 TL
Web: http://mba.etu.edu.tr/
E-posta: sbe@etu.edu.tr
Telefon:  (0 312) 292 42 85

Yaşar Üniversitesi MBA Yüksek Lisans Programı

YAŞAR MBA

Başvuru şartları:   İşletme Bölümü Yüksek Lisans (MBA) Programına tüm dallardan lisans mezunları başvurabilir. Lisans öğrenimleri süresince, İşletme, Ekonomi ve Muhasebe dersleri almamış adaylar Bilimsel Hazırlık Programına tabi tutulurlar.. Bilimsel Hazırlık Programı, İşletmeye Giriş, Ekonomiye Giriş ve Muhasebe İlkeleri olmak üzere 3 dersten oluşmaktadır. Adayın bu derslerden hangilerini alması gerektiğine Lisans mezuniyeti transkript bilgilerine göre EABD Başkanlığı karar verir.
Son başvuru tarihi:  Bilgi alınız.
Eğitim ücreti:  Kredi ücreti 16.500 TL (KDV Dahil)
Web:  http://www.yasar.edu.tr/index.php?
E-posta: sbe@yasar.edu.tr
Telefon: (0 232) 411 50 30

DEVAMI İÇİN BİR SONRAKİ SAYFA:

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7

MBA ÜCRETLERİ HAKKINDA 7 YORUM

 1. leyla dedi ki:

  ben psixoloji okuyorum mb.la bask bir fakulte okuya bilirmiyim mesela matamatik?

 2. neslihan celik dedi ki:

  Merhaba
  tezsiz yuksek lisans yapmak istiyorum alese mutlaka girmem gerekiyormu kaldirildigini duydum ornegin istanbul universitesi mba programi icin gerekli degil mi?

 3. Gürcan Dogan dedi ki:

  Merhaba, Yüksek Lisans icin Ales`in kalktigini belirtmissiniz bu MBA icin de gecerli mi, gecerliyse basvuru sartlarinda neden hala Ales istenmektedir?? acaba güncellenmedigindenmi?

  Saygilarimla

  • www.yukseklisans.com.tr dedi ki:

   ALES sadece tezsiz yüksek lisans için kaldırılmıştır. Tezli MBA ve diğer tezli programlar için ALES şartı devam etmektedir.

 4. Sami Uyan dedi ki:

  Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümünden Mezunum Alesten Yüksek lisans için yeterli puanı aldım.Gayrimenkul Değerleme,İşletme MBA,Yenilenebilir Enerji ve İş Güvenliği konularından herhangi birisiyle ilgili lisansüstü eğitim almak istiyorum.Nerede aradığım imkanların olduğu yönünde yardımcı olabilirmisiniz.

  • www.yukseklisans.com.tr dedi ki:

   Sitemizdeki Yüksek Lisans Programları Arama Motoru çok yakın zamanda tekrar güncellenmiş haliyle aktif olacaktır. İstediğiniz programların nerede olduklarını kolayca bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir