YDS

YDS İLKBAHAR

YDS SONBAHAR

yds_logo

YDS Hakkında

YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) 2013 yılından itibaren ÖSYM tarafından uygulanan bir sınavdır. YDS; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Arapça, Bulgarca, Farsça ve Yunanca dillerinde çoktan seçmeli olarak yapılmaktadır. Diğer dillerde sınava girecek olanların sınavı yabancı dilden Türkçe’ye ve Türkçe’den yabancı dile çeviri şeklinde yapılır. Çeviri için 150-200 sözcükten oluşan metinlerden yararlanılır.

YDS İngilizce Örnek Sorular

YDS Almanca Örnek Sorular

YDS Fransızca Örnek Sorular

YDS’de her soru kitapçığı farklı bir seri numarasına sahiptir ve 80 sorunun tamamı aynı olmasına rağmen soruların yerleri ve cevap seçeneklerinin yerleri farklıdır. Bu sebeple her adayın cevap kağıdı farklı olacaktır.

Cevap kağıtları optik okuyucular tarafından okunduğundan bir sorunun cevabını değiştirmek istediğinizde yumuşak bir silgiyle tahrip etmeden ve iyice sildiğinizden emin olun. (Yanınızda silgi götürmeyin sınav salonuna girerken verilecektir). Optik okuyucu iyi silinmemiş bir cevabı da okuyabilir ve 2 şıkkın da işaretlendiğini düşünerek cevabınızı geçersiz sayabilir.

Sınav çoktan seçmeli 80 sorudan oluşur. Her sorunun 5 cevap seçeneği bulunur. Sınavda sözcük bilgisi, dil bilgisi, çeviri ve okuduğunu anlama soruları bulunmaktadır.

YDS’de sözlük ve sözlük benzeri kaynaklar kullanılamaz.

Soru kitapçıkları salonda poşetli bir şekilde verilir ve poşeti sizin tarafınızdan açılmalıdır. Eğer poşeti açılmış bir şekilde verilirse kabul etmeyin ve poşeti kapalı başka bir kitapçık isteyin.

Her adayın cevap kağıdında kendi kimlik bilgileri ve fotoğrafı bulunur. Size verilen cevap kağıdında kimlik bilgilerinizin ve fotoğrafınızın doğru olduğunu kontrol edin.

Sınav bitiminde soru kağıdınız ve cevap kağıdınız salon görevlisi tarafından poşetlenecektir. İsterseniz poşetlenme esnasında salonda bulunarak işlemin doğru bir şekilde yapıldığını gözleyebilirsiniz.

Sınava giderken aşağıdaki eşyaları sınav salonuna götürmeniz yasaktır:

çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, anahtar, metal para gibi metal içerikli eşyalar ve her türlü elektronik/mekanik cihaz, çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi, cep bilgisayarı, saat, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi, her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar, silah ve benzeri teçhizat, kalem, silgi, kalemtıraş, müsvedde kâğıdı, defter, kitap, sözlük, pergel, açıölçer, cetvel.

YDS Başvuru

DEVAMI İÇİN BİR SONRAKİ SAYFA:

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :