Gizlilik Koşulları

Gizlilik

İşbu Politika, bireyler ile ilgili bilgileri topladığımız, elde tuttuğumuz ve kullandığımız yöntemlerin bir ifadesidir. İşbu Politika, herhangi başka bir kaynaktan değil yalnızca tarafımızca bu Politika’ya bağlantı veren online kaynaklardan toplanmış bilgilere uygulanabilir. BU WEB SİTEYİ KULLANARAK, BİLGİYİ, İŞBU GİZLİLİK POLİTİKASI’NDA ORTAYA KONMUŞ OLDUĞU GİBİ TOPLAMAYA VE KULLANMAYA RIZA GÖSTERİRSİNİZ. AYRICA www.yukseklisans.com.tr’NİN DÜZENLİ OLARAK VE ÖNCEDEN HABER VERMEDEN İŞBU GİZLİLİK POLİTİKASI’NI DEĞİŞTİREBİLİR, DÜZELTEBİLİR, ONA EKLEMELER VEYA ÇIKARMALAR YAPABİLİR VEYAHUT GİZLİLİK POLİTİKASINI GÜNCELLEYEBİLİR OLDUĞUNU KABUL EDERSİNİZ. Böylesi herhangi bir değişikliği bu sayfada yayınlayarak, bu sayede sizi topladığımız bilgiler, bunları nasıl kullandığımız ve hangi şartlar altında afişe edilebilecekleri konusunda tam anlamıyla haberdar kılmak niyetindeyiz.
Ana sayfamızda yer alan Gizlilik Politikası’na ulaşmak çok kolaydır ve kişisel veri talep edilen tüm sayfalarda bağlantısı yer alır. Böylesi veri toplama noktalarında, uygun görülmüş yerlerde verinin kullanılacağı amaçlara göre daha detaylı bilgi istenebilir. İşbu Politika, herhangi bir tamamlayıcı açıklama ile birleştiğinde, bizlerin sizin hakkınızdaki ve web siteyi kullanımınızla ilgili sizin tarafınızdan gönüllü olarak ibraz edilen veriyi nasıl ele alacağımız konusunda size fikir verecektir.

 1. Gizlilik Taahhüdü
  Bu Politika’da kullanılan “kişisel veri” terimi, isminiz, doğum tarihiniz, e-posta adresiniz, posta adresiniz, telefon numaranız veya IP adresiniz anlamına gelir ve sizi tanımlamak için kullanılır. Genel anlamda www.yukseklisans.com.tr, sizin rızanız olmadan kişisel verinizi kullanmayacaktır. Ne var ki, olağandışı durumlarda kanunların izin verdiği veya gerektirdiği durumlarda veya herhangi bir yasal veya suç soruşturmasını desteklemek maksadıyla ek işlemler yapma hakkını saklı tutmaktayız. Buradan sonraki bölümlerde sizden kişisel veriyi nasıl ve ne zaman topladığımız açıklanmaktadır.
 2. Kişisel Verinin Planlanan Kullanımı
  Pek çok servisimiz herhangi bir kayıt işlemi gerektirmeyerek, sitemizi bize kim olduğunuzu bildirmeden gezme izni verir. Ne var ki, bazı hizmetler kayıt olma talep edebilir. Bize kayıt yaptırdığınız zaman, (kimi zorunlu, kimi opsiyonel) bazı alanları doldurmanız ve bir kullanıcı adı ile parola seçmeniz gerekebilir. Böylesi durumlarda, eğer herhangi bir kişisel veriyi bizden saklamayı tercih ederseniz, sitenin bazı bölümlerine giriş hakkı kazanmanız mümkün olmayabilir.
  Sizden bir bilgi istediğimizde size bildirdiğimiz amaçlar doğrultusunda kişisel veriyi işlemden geçiririz. Örneğin, size hizmet sağlamak için, talep ettiğiniz hizmetleri size faturalandırmak için, ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz ürün ve hizmetleri pazarlamak için veya diğer amaçlar ile sizinle iletişime geçmek için kişisel veri topluyor olabiliriz. 
  Size ait veriyi, tüm uygulanabilir kanun ve etik raporlama veya belge tutmaya uygun olarak elimizde bulundurmaktayız.
 3. Bilgilerin Gizliliği
  Gizlilik Politikası’nda belirtilen durumlar haricinde, kişisel verinizi üçüncü şahıslara satmayacağız, onlarla paylaşmayacağız veya başka yollarla dağıtmayacağız. Kişisel veriler www.yukseklisans.com.tr için veya adına veya www.yukseklisans.com.tr’nin işleriyle alakalı olarak hareket eden üçüncü şahıslara aktarılabilir ve değerlendirme gibi verinin aslen toplandığı amaçlar doğrultusunda işleme tabi tutulur. Söz konusu üçüncü şahıslar, www.yukseklisans.com.tr ile yaptıkları anlaşmaya göre, kişisel verileri üzerinde mutabık olunmuş amaçlar doğrultusunda kullanacaklar, üçüncü şahıslara sizin kişisel verilerinizi satmayacaklar ve kanunların gerektirdiği durumlar haricinde, bilgileri üçüncü şahıslara ifşa etmeyeceklerdir. Üçüncü bir şahsa kişisel verilerin ifşa edilmesi durumu gerçekleştiğinde, işlemin söz konusu verinin aslen toplandığı amaçlar ile ve toplanışındaki sınırlılıklar dahilinde ele alındığından emin olmaya gayret edeceğiz.
  Sizden alınan kişisel verinin üçüncü şahıslarla paylaşılabildiği iki durum daha vardır. Birincisi, bu sitenin yaptığı iş ve ona bağlı olan müşteri bilgileri satılmış, tahsis edilmiş veya devredilmiş olabilir, bu durumda satın alan kişiden, temlik alandan veya devralandan, kişisel verileri Gizlilik Politikası dahilinde ele almasını talep ederiz. İkinci durum da, uygulanabilir bir kanun, mahkeme kararı veya hükümet mevzuatı tarafından mecbur edilirsek veya böylesi bir bilgi paylaşımı herhangi bir yasal veya cezai soruşturmayı desteklemek için gerekli ise kişisel veriler üçüncü şahıslara açık edilebilir.
 4. Erişim Hakkı
  Kişisel verilerinizin güncel olduğunu garantiye almak hakkına sahipsinizdir. Kişisel verilerinizin düzeltilmesini veya tamamen silinmesini talep etme hakkına sahipsinizdir. Ayrıca, bize her zaman, sizinle iletişim kurmayı bırakmamızı söyleyebilirsiniz. Bizimle kişisel verilerinizin kullanımı üzerine iletişim kurmak isterseniz, iletisim@yukseklisans.com.tr adresinden e-posta gönderebilirsiniz. Talepleriniz hızlıca ve uygun tarzda işlem görecektir. Silinmesi talep edilen kişisel veriler, uymamız gereken uygulanabilir her türlü yasal veya etik raporlama veya belge doldurma veya elde tutma zorunluluklarına tabidir.
 5. Güvenlik ve Gizlilik
  Online ortamda topladığımız kişisel verilerin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için, diğer korumaların yanında, sektörde standart kabul edilmiş bir güvenlik duvarı ve parola koruması ile korunan bir veri ağı kullanmaktayız. Kişisel verilerinizi ele aldığımız durumlarda, söz konusu verileri, kayıp, yanlış kullanım, izinsiz giriş, ifşa, üzerinde değişiklik yapma veya yok edilmeye karşı olması gerektiği gibi korumak üzere tasarlanmış önlemler almaktayız. Herhangi bir kayıp, yanlış kullanım, izinsiz giriş, ifşa, değişiklik veya verinin yok edilmesine karşı garanti veremesek de, söz konusu talihsiz durumları engellemeye çalışırız.
 6. Gizli Veri ve “Çerezler”
  Ziyaret ettiğiniz bazı sayfalar ve yaptığınız bazı aramalar gibi bu web siteyi ziyaretiniz ile ilgili anonim bilgi toplayabilir ve bu bilgiyi işleme tabi tutabiliriz. Böylesi anonim bilgiler, sitemizin içeriğini geliştirmek ve sitemizi içsel, pazarlama amaçlarıyla kullanan bireyler ile ilgili yekun istatistikler elde etmek amacıyla kullanılmaktadır. Bunu yaparken “tanımlama bilgileri” yükleyerek kullanıcının birinci dereceden alan adını (örn. john@bigmail.com e-posta adresinden ”bigmail.com”) ve giriş tarihi ve saatini alabiliriz. “Tanımlama Bilgileri” bizim tarafımızdan kullanılır ve kullanıcı bir bireyin kimliğinin tespit edilmesinde kullanılamaz. Bir “tanımlama bilgisi”, web tarayıcınıza gönderilen ve bilgisayarınızın sabit diskinde saklanan ufak bir bilgi parçasıdır. Tanımlama bilgileri bilgisayarınıza zarar vermez. Tarayıcınızı, bir tanımlama bilgisi geldiğinde sizi uyarması için ayarlayabilir, bu sayede bilgiyi kabul etmek isteyip istemediğinize siz karar verebilirsiniz. İşbu Bölüm’de açıklanan bilginin toplanması ve işleme tabi tutulması ile ilgili hizmetleri, harici kişilerden alabiliriz ve böylesi üçüncü şahıslar yukarıda 3. Paragraf’ta anlatılan yükümlülüklere tabi tutulurlar.
  7. Kişisel Bilgiler ve Çocuklar
  Bu sitede yer alan hizmetlerin çoğunluğu, 18 yaş ve üzeri kişiler için düşünülmüştür. Çocuklarda kullanımı belirtilmiş olan bir ilaç ile ilgili bilgi talep eden her şahıs, 18 yaş veya üzerinde olmalıdır. Biz, veli sorumlulukları olan bir şahıstan (örn. ebeveynlerden biri veya bir vasiden) çevrim dışı, doğrudan bir iletişim yoluyla yazılı izin almadan 18 yaşından küçük, rüşte ermemiş bir şahıstan bilerek kişisel veri toplamaz, bunları kullanmaz ve ifşa etmeyiz. Ebeveyn, (i) rüşte ermemiş kişiden toplanmış olan belli tür kişisel veri ile ilgili bildirim ve (ii) bu minvalde bilginin herhangi bir ek sebeple toplanması, kullanımı ve saklanmasına itiraz etme imkanı ile ilgili bilgilendirilir. Bizler, çocukları korumak üzere tasarlanmış kanunlara tabiyiz.
 7. Diğer Sitelere Bağlantılar 
  İşbu Gizlilik Politikası, üçüncü şahıs web siteleri haricinde yalnızca bu web siteye uygulanır. Ziyaretçilerimizin ilgisini çekebileceğini düşündüğümüz diğer web sitelerinin bağlantılarını veriyor olabiliriz. Böylesi web sitelerin en yüksek standartlara sahip olduklarından emin olmayı hedefleriz. Bununla birlikte, Dünya Çapında Ağ’ın (www) doğası sebebiyle, bağlantılı olduğumuz her bir web sitesinin gizlilik standartlarını garantileyemez, bu site harici sitelerin içeriklerinden sorumlu tutulamayız ve işbu Gizlilik Politikası, www.yukseklisans.com.tr ile ilgisi olmayan herhangi bir bağlantılı siteye uygulanabilir olmayı gözetmez.
 8. Bize Ulaşın
  Gizlilik Politikası’na uygunluğumuz ile ilgili herhangi bir sorunuzun veya şikayetinizin olması halinde veya Gizlilik Politikamızın kalitesini yükseltmek için herhangi bir tavsiyede veya yorumda bulunmak isterseniz, lütfen iletisim@yukseklisans.com.tr adresinden konuyla ilgili bize e-posta gönderin.

 

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :