TOEFL Testine Nerede Girebiliriz?

TOEFL testine istediğiniz ülkede girebilirsiniz. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Eskişehir, İzmit, Kayser, Konya, Mersin’de testler yapılmaktadır. Test merkezi ve test tarihiniz başvurunuzdan sonra size bildirilir.

Dünyanın pek çok ülkesinde TOEFL test merkezleri bulunmaktadır.

TOEFL test sonucunun geçerli olduğu 6000’in üzerindeki kurum ve kuruluşun listesine buradan ulaşabilirsiniz. (Türkiye’deki kuruluşlar 33 ve 34. Sayfalarda)

TOEFL Testine Girmeden Önce Test Hakkında Bilgi Veren Bulletin (TOEFL Bülteni) Elimde Olmalı mı? Bu Bülteni Nereden Elde Edebilirim? 

Evet; TOEFL Bülteni sınav ile ilgili önemli konular hakkında bilgi vermektedir. TOEFL bültenine buradan ulaşabilirsiniz.  Ayrıca, teste gireceğiniz merkezden, eğitim yaptığınız dil okulu veya üniversiteden veya Yurtdışı Eğitim Danışmanınızdan alabilirsiniz.

TOEFL Sınavına Girerken Yanımda Ne Tür Bir Kimlik Bulunmalıdır? 

Sınava giderken mutlaka resimli kimlikleriniz yanınızda bulunsun. Yurtdışında teste girecekler Uluslararası ehliyet veya pasaportlarını, Türkiye’de teste girecekler nüfus kağıdı, ehliyet ve varsa pasaportlarını yanında götürmelidirler. Yanınızda bulundurmanız gereken kimlik belgeleri için lütfen ID requirements bölümünü inceleyiniz.

Fiziksel Bir Engel veya Sağlık Sorunum Varsa Ne Yapmalıyım? 

Bu tür bir sorununuz varsa mutlaka başvuru esnasında bildiriniz. Konu ile ilgili TOEFL Disabilities Office bölümünü inceleyiniz.

Bilgisayarlı TOEFL Sınavında Puanlama Nasıl Yapılır? Alabileceğim Maksimum ve Minumum Puanlar Nedir?

Listening 0-30
Structure/Writing 0-30
Reading 0-30
Total 0-300
Essay (on a separate scale) 0-6

Kompozisyon Writing Bölümü Nasıl Değerlendirilir? Diğer Bölümlerle Nasıl Birleştirilir? 

Her bir kompozisyon iki bağımsız kişi tarafından incelenir. Kompozisyondan alabileceğiniz puan, Structure/Writing puanınızın yarısı civarındadır. Detaylı bilgi için writing scoring guide ve Structure Writing bölümlerini inceleyiniz.

DEVAMI İÇİN BİR SONRAKİ SAYFA:

Sayfa: 1 2 3 4 5 6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir