GİYİM KUŞAM | Mülakatta Nasıl Giyinmeliyim?

mulakat-hazirlik

Aslında sizi değerlendirecek öğretim görevlisinin/görevlilerinin bakış açısına göre çok değişebilir bu sorunun cevabı. Bu nedenle genel geçer kabul görmüş giysilerle gitmeniz tavsiye edilir. Örneğin kot pantolon ve t-shirt ile kendinizi daha rahat hissediyor olabilirsiniz ama bu karşınızdaki eğitim görevlisi tarafından ciddiyetsizlik olarak algılanabilir.
Unutmayın ilk intiba önemlidir.  Mülakatta öğretim görevlisi sizinle çok kısa bir süre görüşecek olmasından dolayı kılık kıyafetiniz de sizinle ilgili fikir edinme anlamında bir değerlendirme unsuru olabilir.

Bu sebeple daha klasik, iş kıyafetleri diyebileceğimiz tarzda giyinmeniz size karşı bir ön yargı oluşturma riskini minimuma indirir.

Sayfa: 1 2 3

MÜLAKAT – Dikkat Edilmesi Gerekenler HAKKINDA 8 YORUM

 1. hatoce dedi ki:

  Illa mulakata girmek şartmi mulakatsiz puan yetiyorsa girilemezmi okula

 2. eyyup dedi ki:

  tarih bölümünde tezli yüksek lisans yapmak istiyorum. ales soz. 75.. dip. notu 2,90 yerleşme şaşım var mı … bilim sınavında ne soracaklar hiç bilgim yok tarih bi derya kadar buyuk şimdiden teşekkür ederim..

  • www.yukseklisans.com.tr dedi ki:

   Bilim sınavlarında sorular genelde yüzeysel olur. ALES puanınız ve diploma notunuz çok yüksek olmasa da yeterli seviyede, tezli programlar için kabul şansınız var.

 3. Fatih dedi ki:

  Benım iki sorum var:
  1- Ortalamam 2.19, yüksek lisans için az ama buna rağmen yerleşme ihtimalim var mı?
  2- Tezsiz yüksek lisans için ortalamanın bir önemi var mı ?

  • www.yukseklisans.com.tr dedi ki:

   Birçok üniversite 2,5 ve üzeri ister ama 2,0 a kadar kabul eden üniversiteler de var. Tezsiz yüksek lisansta da not ortalamasına bakılır ama tezliye göre çok daha esnektir.

 4. dilek dedi ki:

  Ben isletme fakultesi mezunuyum (acik ogretim fakultesi 🙂 ) insan kaynaklari yonetimi bolumune yuksek lisans icin basvuru yaptim.kabul edilirmi acaba benim sansum var mi.makaleyi okudum mulakat ile ilgili aydınlatıcı, cok mu zor sorular soruyorlar acaba bilgiye mi dayali genel kulturmu mantiksal mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir