MBA, iş çevrelerinde özellikle büyük firmalar tarafından kabul görmüş bir eğitim derecesi olduğu için, bu eğitimi almış olmanız görüştüğünüz firmalar üzerinde olumlu bir etki bırakmanız anlamına da geliyor. Ayrıca iş koşullarınız, alacağınız ücret ve iş yerindeki konumunuz da bu yaklaşımdan olumlu yönde etkileniyor.

MBA Süresi Ne Kadar?

Derslerin tamamlanması için tanınan süre tezsiz program için en çok 6 ve tezli program için en çok 4 yarıyıldır. Tezli programda tez süresi en çok 4 yarıyıldır. 

Mezuniyet Ortalamam (AGNO) Kaç Olmalı?

Üniversiteler genel olarak yüksek lisans programları için 2.5/4 mezuniyet ortalaması istemekteler. Bazı üniversiteler daha düşük mezuniyet ortalaması ile de kabul ederlerken bazı üniversitelerse daha yüksek not ortalaması istemekteler.  MBA Programları için üniversitelerin biraz daha esnek olduklarını belirtebiliriz. Başvurmak istediğiniz üniversite ve MBA türünü belirledikten sonra ilgili enstitülerden detaylı bilgi almanız gerekmektedir.

MBA Programları için www.yukseklisans.com.tr  program arama bölümünden “İşletme”, “İşletme Yönetimi” ve “MBA” yüksek lisans programlarını aratabilirsiniz.

www.yukseklisans.com.tr | MBA, e-MBA, Executive MBA 2014

MBA Eğitim Dili

MBA programlarının eğitim dili Türkçe veya yabancı dilde olabilir. Bazı üniversitelerde hem Türkçe hem de yabancı dilde MBA Programı bulunurken bazı üniversitelerde sadece Türkçe ya da sadece yabancı dilde MBA Programı bulunmaktadır.

Kendimi Geliştirmek İçin Özel Öğrenci Olarak MBA Derslerine Katılabilir miyim?

Bazı üniversitelerde dışarıdan özel öğrenci olarak MBA Dersleri almak mümkündür ve eğer daha sonra geçerlilik süresi içinde MBA programına kabul edilirseniz özel öğrenciliğiniz döneminde aldığınız derslerden başarılı sayılırsınız.

MBA PROGRAMLARI

MBA ÜCRETLERİ

e-MBA

EXECUTIVE MBA

YURTDIŞINDA MBA

www.yukseklisans.com.tr | MBA

MBA nedir ve MBA Programları ile ilgili farklı sorularınız için aşağıdaki form aracılığı ile diğer ziyaretçilerle ve yukseklisans.com.tr editörleri ile iletişim kurabilirsiniz.

Sayfa: 1 2 3

MBA NEDİR? HAKKINDA 2 YORUM

  1. mehmet dedi ki:

    Ben şu an hem bir mühendislik bölümündeyim hem de açıköğretimden 4 yıllık işletme okumaktayım. Mühendislik alanında yüksek lisans yapmayı düşünüyorum fakat ekstra olarak mba programına da katılabilmem mümkün müdür?

    • www.yukseklisans.com.tr dedi ki:

      Son yönetmeliğe göre eş zamanlı olarak 2 farklı yüksek lisans programına katılmanız mümkündür. Yani aynı anda hem MBA hem de mühendislik yüksek lisansı yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir